Szolgaltatasok.com Új szolgáltatás hozzáadása Kapcsolat
Szolgáltatás keresése:
Népszerű városok
Budapest  Debrecen  Pécs  Győr  Miskolc  Székesfehérvár  Szeged  Siófok  Kecskemét  Nyíregyháza  Szombathely  Budaörs  Tatabánya  Érd  Eger  Veszprém  Dunaújváros  Zalaegerszeg  Kaposvár  Békéscsaba 
Szeged, Tábor U. 3.

Király-König Péter Zeneiskola Alapfokú Művészet Oktatási Intézmény térkép

Király-König Péter Zeneiskola Alapfokú Művészet Oktatási Intézmény


Telefon: 62/547-085

  

Weboldal (kkpzi.hu)


Email cím: [javascript protected email address]




Magas szintű zenei oktatás (fúvós
szolfézs
vonós
zongora)
Comenius program


A reform elveinek megfelelően Budapesten és az Öt legnagyobb vidéki városban - köztük Szegeden is - átszervezték az ott addig egyetlen ilyen jellegű oktatási intézményként működő zenekonzervatóriumokat, amelyek ettől kezdődően (szakiskolaként) a zenei ismeretekkel és bizonyos felkészültséggel már rendelkezők továbbtanulását szolgálták.

A kezdő tanulók képzését az 1952 őszén létrehozott zeneiskolák látták el ettől kezdődően napjainkig.

A szegedi zeneiskola első igazgatója Zucker Hilda lett, aki Öt kinevezett tanárral és nyolc óradíjas pedagógussal látott munkához a Tábor u. 3. számú épületben, valamint négy általá nos iskolában. A növendéklétszám 449 volt.

A legnagyobb gondot ebben az első időszakban a hangszerellátottság hiányosságai jelen tették. Rossz minőségű kölcsönzongorák, néhány agyonhasznált vonós és fúvós hangszer al­kotta a hangszerparkot.

1960-ra már 490 növendék tanult hangaszert a zeneiskolában és a hangszerbeszerzéseknek köszönhetően már nem volt olyan túlzóan zongoracentrikus, mint kezdetben. Az időszakra jellemző az útkeresés, hiszen ez az új formája a zenetanításnak még jórészt járatlan út volt.

Az évek során azonban, hála az úttörő pedagógusok lelkiismeretes és lelkes munkájának, egyre markánsabban rajzolódott ki a zeneiskola feladatrendszere és annak tartalommal való kitöltése.

Elkezdődtek a különböző zeneiskolai fesztiválok, versenyek. Kapcsolatfelvétel kezdődött a különböző zeneiskolák között, próbáltak egymástól tanulni, tapasztalatot szerezni. A zenei műveltséget terjesztő hangversenyeket adtak tanárok és növendékek egyaránt.

Ügyesen használták ki az úttörő mozgalomban rejlő lehetőségeket. A töretlen fejlődést elősegítették az új fiatal tanárok, akikkel jelentősen nőtt a tanári létszám és színvonal.

Zuckher Hilda nyugalomba vonulása után 1966-ban Stanics Béla vette át az iskola irányí tását. Közben 1965-ben megjelentek az első zeneiskolás tantervek, az új igazgató már ezek segítségével látott munkához.

Célul tűzte ki a magas színvonalú szakmai munkát, valamint azt, hogy a szegedi zeneis kolában lehetőleg valamennyi klasszikus hangszert szakképzett tanár tanítson. Szor galmazta a tanárok önképzéseit és tovább képzéseit, a növendéklétszám állandó növelését (a népesség növekedésével együtt), a színvonalas tanári és növendékhangverse nyeket. Tanári és növendékzenekarokat hozott létre. Segítette és támogatta a tanulók különböző fesztiválokon és versenyeken való részvételét. Ott bábáskodott a kortárs ma gyar zeneszerzők hangversenyeinek éven kénti létrehozásánál.


Szolgáltatás kategóriái

Oktatás  

Hasonló szolgáltatások

59 éve a zene szolgálatában...

6722 Szeged, Tábor u. 3.
Telefon:

© Copyright 2011. ; | ; kkpzi.hu ; | ; Király-König Péter Zeneiskola ; | ; Minden jog fenntartva

Népszerű szolgáltatások
Építőipar  orvos  vendéglátás  Szolgáltatás  étterem  fogászat  fogorvos  Kereskedelem  fogorvosi rendelő  Hotel / Panzió / Szállás  Egyéb  Étterem / Pub / Söröző  háziorvos  gyártás  Oktatás  fodrászat  Ipar  szerviz  hajápolás  kozmetika