| Szolgáltatás keresése: |
|
Népszerű városok Budapest Debrecen Pécs Győr Miskolc Székesfehérvár Szeged Siófok Kecskemét Nyíregyháza Szombathely Budaörs Tatabánya Érd Eger Veszprém Dunaújváros Zalaegerszeg Kaposvár Békéscsaba |
A szakszervezet rövidített neve MKSZSZ. Fiatal szakszervezet. Jelenkori nevéhez több lépcsőben jutott el. Az MKSZSZ az ÉFÉDOSZ oktatási tagozatából alakult meg, mint Magyar Szakképzési Szakszervezet. A megalakuláskor alapvetően a szakképzés gondjainak kezelése jellemezte a tevékenységünket. Tevékenységünk elismeréseként kivívtuk a nem szakképző iskolák szimpátiáját, támogatottságát, amelynek eredményekét nemcsak a szakképzés gondjait, hanem a közoktatás problémáit is képviselni kellett. Ahhoz, hogy a közoktatás ügyei is képviselhető legyen 1993-ban névváltoztatásra került sor. Így lettünk MKSZSZ, amely név magában foglalja szakszervezeti tevékenységünk teljes profilját.
Az MKSZSZ, mint általában minden szakszervezet a dolgozók érdekvédelmét, érdekképviseletét látja el. Tagjai között megtalálható tanár, szakoktató, technikai dolgozó, tanuló, nyugdíjas és vezető beosztású (intézményvezető) munkavállaló. A tagok és az oktatási intézményekben dolgozók élet és munkakörülményeit számos törvény, mint pl.: a Kjt., KTV, Sztv., Mt. fenntartói, intézményi szabályok befolyásolják. Az MKSZSZ fő feladatának egyike a fentiekben felsorolt szabályozók a dolgozók, tanulók számára minél pozitívabb tartalommal történő megtöltése a reprezentativitásunk biztosította képviseleti lehetőségeken. Képviseleti lehetőségünk van a Közoktatás Politikai Tanácsban, a Közoktatási érdekegyeztető Tanácsban, az Országos Közszolgálati Érdekegyeztető Tanácsban, a fővárosi és helyi önkormányzatokba közvetve pedig a MSZOSZ – on keresztül az Országos Érdekegyeztető Tanácsban.
Tagja és egyben aláíró fele vagyunk az oktatásban együttműködő szakszervezetek megállapodásának.
Az elnöki székben olyan közismert elődöket követek, mint Kajtárné Botár Borbála, Baskiné Lipka Gabriella.
Szervezetünknek 70 oktatási intézmény tagja. A szakképzés hatékonyabb képviseletére fórumokat szervezünk, amelyen az intézmények képviselői is jelen vannak, vagy képviseltetik magukat. A különböző rendezvényeinken , fórumainkon és az interneten beérkezett információk felhasználásával gyűjti össze az országos vezetés a képviseletre fontos és alkalmas információkat,amiből összeáll az a koncepció amit az MKSZSZ vezetése képvisel a fentiekben megjelölt magasabb fórumokon.