Szolgaltatasok.com Új szolgáltatás hozzáadása Kapcsolat
Szolgáltatás keresése:
Népszerű városok
Budapest  Debrecen  Pécs  Győr  Miskolc  Székesfehérvár  Szeged  Siófok  Kecskemét  Nyíregyháza  Szombathely  Budaörs  Tatabánya  Érd  Eger  Veszprém  Dunaújváros  Zalaegerszeg  Kaposvár  Békéscsaba 
8000 Székesfehérvár Széchenyi U. 111/A

Kisgyertya Kft. térkép

Kisgyertya Kft.


Telefon: (22)338-486; (20)9763-004

  

Weboldal (kisgyertya.hu)


Email cím: [javascript protected email address]




A mi vállalkozásunk is kicsiben indult. Elõször csak másodállásban egy nyárikonyhában és csak kizárólag mártott gyertyák készültek inább kisebb, mint nagyobb sikerrel, de annál több tanulsággal.

A siker elõrevitte a dolgokat, a kudarc pedig elszánttá tett.

1990. december elsejétõl egyéni vállalkozó lettem. Feleségemmel karöltve ezzel egy idõben belekezdtünk a gyertyaöntésbe is. Vállalkozásunk mára kinõtte magát, ezért döntöttünk úgy, hogy családi vállalkozásként 2010. februárjától KFT. leszünk.

Valódi áttörést a gépesítés jelentette.
Az elsõ idõben kizárólag templomi gyertyát mártottunk, de ez a munkafolyamat nagyon idõigényesnek bizonyult, és a megrendeléseknek is nehéz volt eleget tenni. A fejlesztés elkerülhetetlenné vált, a gépesítéssel nem csak a kínálatunkat tudtuk bõvíteni, de költséghatékonyabbak, és eredményesebbek is lettünk.


Szolgáltatás kategóriái

Egyéb  

Hasonló szolgáltatások

KIS GYERTYA KFT.

8000 Székesfehérvár Széchenyi u. 111/A
Tel.:(22)338-486; (20)9763-004; (20)9772-636
e-mail: [email protected]

Üdvözöljük a Kisgyertya Kft. oldalán



A gyertya lángja évszázadok óta emberek millióinak hangulatára volt hatással, s mi azért dolgozunk, hogy egyedi termékeink segítségével még többen fejezhessék ki szeretetüket, boldogságukat vagy gyújthassanak gyertyát bánatukban, szomorúságukban.


Referenciák:
Egyházi gyertyákat az ország minden egyházmegyéjébe szállítunk több mint 30 éve...
Több nagyobb vendéglõnek és szállodának az asztalán égnek a gyertyáink, Sümeg- Hotel Kapitány, Vár Csárda, Székesfehérvár- Szárcsa Csárda, Balaton felvidéki Boros Pincék - Mészáros Pincészet, Villányi pincék, Tokaj és még sorolhatnánk...
Bármilyen kérdése van, forduljon bizalommal telefonon (munkaidõben), vagy e-mailben hozzánk!

Egy kis ismertetõ, és néhány jótanács:


h3>A gyertya rövid története: Az emberiség már több mint két ezer éve használja a gyertyákat, évszázadokon át elengedhetetlen háztartási kelléknek számított.
Az elsõ ismert viasz a méhviasz volt, amely akkoriban még igen ritka és értékes anyagnak számított.
A gyertya a szentháromságot testesíti meg a láng, a kanóc és a viasz egysége folytán. A magyar néphit úgy mondja, hogy a mennyországban mindenkinek van egy égõ gyertyája, ameddig az lángol, addig él az ember. A gyertya végigkíséri az embert az életen, a keresztelõ alkalmával éppoly jelentõs, szimbolikus szerepet játszik, akárcsak a születésnapi tortán, a haldokló mellett vagy a ravatalnál.

Gyertya alapanyagai:

Sztearin:
Természetes zsiradékokból készült, viszonylag kemény viasz, amely nehezen görbül és nem hajlik meg szobahõmérsékleten. 57 C-on olvad, egyenletes lánggal ég.
Paraffin:
Kõolajszármazék. A sztearinnál kevésbé törékeny, tiszta formában fehér, szagtalan, viaszos tapintású, szilárd anyag. Olvadáspontja 48-65 C között mozog.

Mitõl csepeg a gyertya?

Az elsõ ok a huzat, a második ok az lehet az is, ha a gyertyák túl közel vannakegymáshoz, szüntessük meg a huzatot, helyezzük távolabb a gyertyákat egymástó ezzel is csökkentve a csepegést.Akkor is folyik a gyertya, ha túl hosszú a bél (kanóc), ilyenkor több viaszt olvaszt fel, mint amit optimálisan el tudna égetni. Ezért a fölösleg lefolyik és közben lobogva, füstölve ég. Segíthetünk rajta, ha a gyertyabelet rövide
e vágjuk.De ha túl rövid, befullad.

Hogyan távolítható el a viaszfolt?

Hagyjuk megkeményedni, majd keféljük ki az anyagot. A terítõt, a textílszalvétát betehetjük a mélyhûtõbe is, ahol a viasz megkeményedik, majd egyszerûen csak törjük le. Ha ezek után még mindig marad viasz, akkor tegyük az anyagot két törlõ papír közé, arra helyzzünk egy darabka textíliát, majd meleg vasalóval vasaljuk át. Ekkor a viasz megolvad, amit a papír felszív. Ezek után mossuk ki az anyagot a mosási útmutató szerint. Ha a szõnyegre folyna rá a viasz, akkor tegyünk rá egy zacskó jégkockát, amivel keménnyé tehetõ, így sokkal könnyebb összetörni és eltakarítani a viasz darabot.

Mit tegyünk ha inog a gyertya?

A gyertyatalpának átmérõje legyen kicsit nagyobb, mint a gyertyatartóé. Ha mégsem így lenneakkor mártsuk forró vízbe a gyertya alsó végét, hogy a viasz megpuhuljon, majd gyorsan nyomjukbele a gyertyatartóba. A gyertya hamar felveszi a gyertyatartó formáját és egyenesen stabilan fog állni.
h3>VIGYÁZZON A LÁNGRA! Néhány biztonsági tanács: A gyertyafény meghitt hangulatot kelt, barátságossá tesz minden összejövetelt. Puha fénye mellett könnyebb kikapcsolódni. A biztonság érdekében néhány tanácsot érdemes megfogadni:
-Égõ gyertyát soha nem szabad felügyelet nélkül hagyni, sok tragédiát okozott már!
-Az égõ gyertyát ne tegyünk huzatos helyre!
-A kanóc legyen rövid. Ha kell vágjon le belõle, a hossza ne legyen több 1 cm-nél!
-Az égõ gyertyát ne tegyük gyúlékony anyag vagy hõleadó tárgy közelébe!
-Az égõ gyertyát ne mozgassuk!
-Az égõ gyertyák között, ha lehet, legalább 7cm távolság legyen!

Kisgyertya Kft. 8000 Székesfehérvár, Széchenyi u. 111/A; e-mail: [email protected]

Népszerű szolgáltatások
Építőipar  orvos  vendéglátás  Szolgáltatás  étterem  fogászat  fogorvos  Kereskedelem  fogorvosi rendelő  Hotel / Panzió / Szállás  Egyéb  Étterem / Pub / Söröző  háziorvos  gyártás  Oktatás  fodrászat  Ipar  szerviz  hajápolás  kozmetika